DZIAŁALNOŚĆ SPORTOWA


Wydatki zrealizowane w ramach kultury fizycznej i sportu w 2020 r.

1 593 420

-3,99%

do roku 2019i Plaża Open 2020 - Myślenice!

14.08. - 16.08.2020 r.Myślenice po raz pierwszy były gospodarzem i organizatorem zawodów siatkówki plażowej tak wysokiej rangi, goszcząc w Grand Prix Polski Plaża Open najlepszych siatkarzy z całego kraju. W rozstrzygnięciu finałowym nie było niespodzianek, wygrali olimpijczycy i reprezentanci Polski – wśród mężczyzn Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, a w turnieju kobiet Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska.

- Na te kilka dni Myślenice stały się stolicą polskiej siatkówki. Cieszę się, że tak licznie w zawodach uczestniczyli wolontariusze z klubu SMS Dalin, a także mieszkańcy naszej gminy na trybunach. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie i mamy nadzieję, że uda nam się ten cykl w Myślenicach kontynuować. Gratuluję zwycięzcom i serdecznie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa o naszym mieście i organizacji zawodów – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.


Siatkówka plażowa
Mecz siatkówki
Piłka siatkowa na plażyrealizowane programy sportoweProgram powszechnej nauki pływania “Umiem pływać”

W 2020 r. Gmina Myślenice otrzymała rządowe wsparcie finansowe w wysokości 56.273 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków państwowego Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów na realizację programu „Umiem pływać”. Zajęcia nauki pływania dla uczniów klas I do III szkół podstawowych odbyły się na Krytej Pływalni Aquarius w Myślenicach. Były to zajęcia pozalekcyjne i bezpłatne. Z programu skorzystało łącznie 340 uczniów z 18 szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice. Łączny koszt projektu wyniósł 117.728 zł, w tym wkład gminy – 61.455 zł.


Projekt nauki jazdy na nartach “Jeżdżę z głową”

W 2020 roku projekcie z zakresu zagospodarowania czasu wolnego dzieci i młodzieży poprzez realizację kursów nauki jazdy na nartach pn. „Jeżdżę z głową” brało udział 192 uczniów z 13 szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Myślenice, dla których zorganizowano wyjazdy do Stacji Narciarskiej Myślenice na Górze Chełm. W ramach projektu pozyskano pomoc finansową ze środków budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 57.300 zł. Ogółem wartość projektu wyniosła 183.600 zł.


Szkolny Klub Sportowy

15 stycznia 2020 r. Gmina Myślenice zawarła porozumienie o współpracy z Małopolskim Związkiem Sportowym w Krakowie w ramach partnerstwa w programie Ministerstwa Sportu i Turystyki pn. Szkolny Klub Sportowy. W programie wzięło udział 276 uczniów z 12 szkół podstawowych z terenu gminy. Gmina Myślenice udostępniła pomieszczenia oraz sprzęt sportowy w ramach harmonogramu zajęć SKS, oraz dofinansowała jednorazowo zakup sprzętu na zajęcia dla 17 grup ćwiczebnych w wysokości 2.720 zł


Nagrody w dziedzinie kultury fizycznej i sportu

Na podstawie Uchwały nr 40/VI/2011 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 31 marca 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznania dorocznych nagród w dziedzinie kultury fizycznej i sportu Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice przyznał w 2020 r. 3 nagrody indywidualne o charakterze finansowym na łączną kwotę 8.500 zł. Nagrody za wybitne osiągnięcia powędrowały do sportowców takich dziedzin jak pływanie, szachy oraz psie zaprzęgi.


Dofinansowanie do zawodów i wydarzeń sportowych

W 2020 r. w ramach współpracy z instytucjami kultury fizycznej i turystyki działającymi na terenie Miasta i Gminy Myślenice dofinansowano kluby i stowarzyszenia na łączną kwotę 11.596,68 zł. Gmina pokryła min. koszty wynajmu Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach na rozgrywki Halowych Turniejów Piłki Nożnej, koszt wynajęcia obiektu Krytej Pływalni Aquarius w ramach Małopolskich Igrzysk Młodzieży, dopłatę do najmu niecki basenowej w ramach zawodów pływackich organizowanych przez Myślenickie Stowarzyszenie Pływackie “Aquarius”, koszt pokrycia zabezpieczenia medycznego w ramach Biegu Letniego. W ramach niefinansowego wsparcia nieodpłatnie udostępniono salę gimnastyczną dla Klubu Sportowego Iskra Głogoczów oraz dla Ludowego Klubu Sportowego Hejnał Krzyszkowice. Ponadto 3 sierpnia 2020 r. Gmina Myślenice podpisała umowę o świadczeniu usług fizjoterapeutycznych z “Neurokinesis rehabilitacja” na rzecz kierowanych przez gminę sportowców i zawodników sportowych po kontuzjach i urazach, i sfinansowała ich rehabilitację oraz powrót do uprawianej dyscypliny sportu na łączną kwotę 3.124 zł.wydarzenia sportowe w 2020 r.


1. Piłkarskie Derby Noworoczne

2. Pierwszy w historii turniej FIFA W MOKiS

3. 11 edycja Szachowych Spotkań na Myślenickim Rynku

4. Kurs Samoobrony dla Kobiet - "Bezpieczna Kobieta"

5. Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej

6. Międzynarodowy turniej halowy piłki nożnej kobiet Respekt Cup 2020 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy
Myślenice

7. Orlen Przedszkoliada Tour

8. Memoriał im. Stacha Cichonia

9. Bieg Tropem Wilczym

10. Finały Mistrzostw Małopolski Juniorów w siatkówce plażowej

11. Grand Prix Amatorów na Szosie

12. Garmin Ultra Race Myślenice 2020


Bieg niepodległości
Bieg niepodległości
Mecz piłki nożnej
Spotkanie w sali komputerowej
Gra na świeżym powietrzu
Gra w szachy
Wręczenie nagród


13. Turniej RESPEKT CUP III

14. Festiwal sportów ekstremalnych

15. Cyklokarpaty Myślenice

16. Grand Prix Polski Plaża Open

17. Turniej petanque o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

18. I runda Pucharu Polski - Orlen Biotop Trial Cup

19. Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

20. Myślenicki Bieg Uliczny

21. Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Sumo

22. Ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci

23. Narodowy Bieg Stulecia w Myślenicach

24. XXIX edycja turnieju im. Eugeniusza Różankowskiego


Zawody sportowe
Turniej piłki ręcznej
Turniej sztuk walki
Wręczenie nagród dzieciom
Biegi